Karotçuluk Nedir?

Karotçuluk Nedir?
İnşaatlarda beton delme- kesme işinin yapılmasına ise karotçuluk denmektedir. Karotçuluk yapanlar deneyim kazanmış kişilerdir. Yer ve duvar kesimi yapmak zor olduğu için karot makinası kullanmaktan anlayanlar bu işi yapar. Karot makinalarının en iyi özelliği ise yalnızca hedef alınan bölgede uygulama yapmasıdır. Kesme delme işlemi esnasında betonda herhangi bir zedelenme meydana gelmez. Bu makinaların vaad ettiği hizmet işlem esnasında titreşim ve kaymayı önleyerek doğru uygulamaya imkan tanımaktır.

Karot matkabıyla en sert zeminlerde bile verimli kesme – delme işlemi yapmak mümkündür. Beton kesme yapan kişinin dikkatli bir uygulama yapacağını bilmesi önemlidir. Kesme işleminin yapılacağı yerin seçimi doğru olmalıdır. Ekipman hazırlığı eksiksiz yapılmalı ve güvenlik önlemlerinin alınmış olması gerekmektedir. Karot makineleri ile hedef odaklı kesme delme işleminin ardından herhangi bir kırılma, dökülme meydana gelmez. Dairesel beton kesme yapılacaksa profesyonel karot matkabı kullanılır. Mesleğinde iyi olan operatörler bu iş için uygundur. İhtiyaç duyulan en iyi karot matkabının seçilmesi iş yükünü de hafifletecektir. 

Karotçuluk Nedir?

İnşaatlarda beton delme- kesme işinin yapılmasına ise karotçuluk denmektedir. Karotçuluk yapanlar deneyim kazanmış kişilerdir.

Karotçuluk Nedir? isimli sayfamızı incelemek ister misiniz ?

Karotçuluk Nedir? , beton kesme ve delme işlemleri

Karotçuluk Nedir? başlığını ilgilendiren firmalar ve karot firmaları

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız

close
Whatsapp Destek