Asfalt Kesme

Asfalt Kesme
Zaman içerisinde eskiyen asfaltların yerinden çıkartılması gerekebilir. Yapılan bu yöntem ile zeminde yenilikler gerçekleştirilir. Bu işlem için öncelikle derz kesme tekniği kullanılarak yatay olan asfaltın çevresine zarar vermeden asfalt kesme işlemi gerçekleştirilir. Uzun süre çalışan firmalar bu işlemi zarar vermeden yerine getirmektedir.
Asfalt Kesme İşlemi
Asfalt kesme işlemi için öncelikle iyi bir ölçü alınması gerekmektedir. Ayrıca çok dikkatli ve ine ölçüm yapılması gerekir. Kesilmesine karar verilen asfalt yeri ince biz çizgi ile çizilmelidir. Tüm bu incelemelerin yanında asfalt kalınlığını da unutmamak gerekir. Ardından derz kesme makinesinin ucuna takılan bir elmas uç ile asfalt kesme işlemine başlanılır. Kesme işlemi sırasında bıçağın soğutulması için su temin edilmesi gerekmektedir.
Asfalt kesme ilke karot firması genellikle her türlü uygulanacak yöntemleri hesaplamaktadır. Bunun için gerekli olan tüm donanımları temin etmektedirler. Asfalt kesme işlemi derz veya karot yöntemi ile gerçekleşmektedir. İşleme başlamadan önce hangi yöntem ile asfalt kesme işlemi gerçekleşeceği hesaplanmalıdır. Bu seçimi yaparken mutlaka hangi amaç için kesileceğini de düşünmek gerekmektedir. Asfalt kesme işlemi eğer onarım yapılacak bir yolda yapılacak ise mümkün olduğunda asfalta zarar verilmemelidir. Bu sebepten dolayı derz ile kesmek daha uygundur. Fakat yol tamamen sökülüp yenisi yapılacak ise karot ile işlem yapılabilir.
Asfalt kesme işleminde derz ile yapılan kesme yönteminde istenilen şekillerde ve boyutlarda kesme işlemi gerçekleşir. Bunun sayesinde kesilmek istenilen alanın dışında hiçbir yerde çatlama, kırılma görülmez. Ayrıca gerçekleşen işlem sonrasında hiçbir şekilde tamirata ihtiyaç duyulmamaktadır. Derz kesme makineleri asfalt kesme işleminde, beton kesme işleminde rahatlıkla kullanılmaktadır. Derz makineleri ucunda bulunan testere sayesinde üstten alta doğru işlem gerçekleştirerek zeminin esnekliğinden faydalanmaktadır.
Karot asfalt kesme yöntemi ise delme işlemini gerçekleştirmektedir. Aslında karot kesme makinesi delme işlemi için oldukça uygun bir makinedir. Bu makinenin ucu testere şeklinde değil, sivri bir uca sahiptir. Bu sebepten dolayı delme işlemi için uygundur. İstenilen ölçüde delme, kesme işlemi yapılmaktadır. Tüm bunların yanında karot asfalt kesme makinesi sessiz bir şekilde kullanılan alettir.
Karot makine ile asfalt kesme işleminde asfaltta hasarlar oluşabilmektedir. Çalışma esnasında çok incelikle çalışılmalı ve bu durumlar göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Fakat asfalt kesme işleminde asfaltı komple kaldırmak ise derz kesme makinesi yerine karot makine kullanılması uygundur. Bunun sebebi ise diğer makineye göre daha hızlı çalışma imkanı sunmasıdır.
 

Asfalt Kesme

Asfalt kesme işlemi için öncelikle iyi bir ölçü alınması gerekmektedir. Ayrıca çok dikkatli ve ine ölçüm yapılması gerekir.

Asfalt Kesme isimli sayfamızı incelemek ister misiniz ?

Asfalt Kesme, beton kesme ve delme işlemleri

Asfalt Kesme başlığını ilgilendiren firmalar ve karot firmaları

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız

close
Whatsapp Destek