Beton Kırma Nedir?

Beton Kırma Nedir?
Beton yapılarda beton duvar veya döşemelerde kesme ihtiyacı çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Proje esnasında uygulanmayan veya uygulanması unutulan kapı, pencere, havalandırma boşlukları ve tesisatlar için uygun beton kırma makineleri ile işlem gerçekleştirilmektedir.
Beton kırma işlemini gerçekleştirirken havalı, hidrolik, mini iş makineleri ve ağır iş makineleri kullanılmaktadır. Uygun makineye karar verildikten sonra kırma işlemi gerçekleştirilir. Betonun kırılmasındaki amaç ise depreme karşı binaların yükünü azaltmaktır. Ayrıca tadilat işlemlerinde kütlelerin kaldırılması gibi alanlarda beton kırma işlemleri yapılmaktadır.
Beton Kırma İşlemi Neden Yapılır
Beton genellikle döküm esnasında küçük boşluklar oluşabileceğinden tek parça betonlar dökülmektedir. Böyle tek parça betonlar kullanıldıktan sonra gerekli yerlerden projeye uygun kesimler yapılmaktadır. Eski yapılarda ise beton kırma durumu pek çok teçhizat ve tesisata uyum sağlamak için beton kırma işlemleri yapılmaktadır. Pencere, kapı veya iç kesimlerde geniş çaplı delikler oluşturmak için beton kesme işlemi yapılmaktadır.
Beton kesme işleminin en çok yapılma sebeplerine bakılacak olunursa;
Beton yapılarda kapı veya pencere açmak için beton kırılır
Binalarda havalandırma boşluklarını açmak için beton kırılır
Tesisat bacalarını açmak için beton kırma işlemi yapılır
Binalarda mimari değişiklik veya yenileme gibi işlemleri uygulamak için beton kırılır.
Yapılarda bulunan istinat veya parapet gibi duvarların boyutunu kısaltmak için beton kırma işlemi yapılır
Su kanalları için çeşitli beton kırma işlemi yapılmaktadır.
Yangın tahliye alanları ve diğer tesisatlar için baca açma işleminde beton kırma işlemi gerçekleştirilmektedir.
Günümüzde ise beton kırma işlemi temel ihtiyaçların yanı sıra tasarımcılar da beton kırma işlemini istemektedirler. Beton kırma işlemi çok farklı amaçlar için istenilmektedir. Ayrıca beton kırma işlemi çok fazla alanlarda gerçekleştirilebilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kesim yöntemlerinin belirlenmesidir. Beton kırma işleminde uygun kırma işleminin belirlenmesi hem maliyetten hem de zamandan oldukça tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda gereksiz yere kesim yapılacak olan alana zarar verilmemiş olunmaktadır.
Beton kırma işlemini gerçekleştirmeden önce profesyonel ekiplere sahip olan beton kırma firmaları ile iletişime geçmelisiniz. İlke karot beton kırma firması bu konuda oldukça çalışmalarında güven vermektedir. Beton kırma işlemi kolay görülse de oldukça tehlikeli bir işlemdir. Beton kırma işleminin profesyonel ekip ile yapılmaması durumunda istenmeyen durumlar karşımıza çıkabilir. Beton kırma işlemi gerçekleştirilen binalarda geri dönülmeyecek zararlar ortaya çıkabilmektedir.
İlkakarot firmaları ise profesyonel ekibi sayesinde beton kırma işleminde gerekli olan tüm çalışmaları başarı ile yerine getirecektir.
 

Beton Kırma Nedir?

Beton kırma işlemini gerçekleştirirken havalı, hidrolik, mini iş makineleri ve ağır iş makineleri kullanılmaktadır. Uygun makineye karar verildikten sonra kırma işlemi gerçekleştirilir.

Beton Kırma Nedir? isimli sayfamızı incelemek ister misiniz ?

Beton Kırma Nedir?, beton kesme ve delme işlemleri

Beton Kırma Nedir? başlığını ilgilendiren firmalar ve karot firmaları

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız

close
Whatsapp Destek