Karot Firması

Karot Firması
Karot beton delme anlamına gelen ve kesme – delme uygulamasına genel olarak verilen isimdir. Özellikle binaların depreme dayanıklı olup olmadığı karot testi ile bilinir. Karot hakkında detaylı bilgiyi bu makalede okuyabilirsiniz. İnşaat alanlarında karot işlemi çok fazla yapılır. İnşaat sahibi firmalar karot testi yaptırıp karot raporu alarak güvenilir olduklarını kanıtlarlar. Karot ne işe yarar? Sorusu için en doğru cevap binaların dayanıklılığını tespit etmek, olacaktır.  Türkiye gibi deprem bölgesi olan bir yerde binaların kontrol edilmesi kesinlikle şarttır İlke karot son teknoloji karot makineleri ve uzman kadrosuyla sektörde adını duyurmuştur.
 
İnşaatı tamamlanan yapıların karot alma işlemi de pek çok soru işaretini giderir. Örneğin yapılarda kullanılan malzemenin durumu değerlendirmek için ölçme işlemi yapılır. Karot alma bu işleme verilen isimdir. Karot kelimesinin geldiği yer ise İngilizce’de ki carrot’dur. Yeni duyanların havuç ile beton arasında bir bağlantı kurmak istemesi normaldir. Karot işlemi esnasında çıkarılan beton parça havuç tipine benzediği için Carrot kelimesinden ilham alınmıştır. Karot çalışmalarının tarihçesine bakılırsa Almanların bu işe öncülük ettiği görülecektir. Betondan numune almak isteyen Almanlar zamanında bir makine icat etmek durumunda kalmıştır. Yaptıkları makine betonu silindir şeklinde delmiştir. Havuca benzeyen şekli aldığını göre Almanlar Karot ismini vermiştir. Geçmişten günümüze karot olarak bilinen beton delme işlemi zaman içinde daha kaliteli makinalarla yapılmıştır. 

 

Karot Firması

Karot beton delme anlamına gelen ve kesme – delme uygulamasına genel olarak verilen isimdir. Özellikle binaların depreme dayanıklı olup olmadığı karot testi ile bilinir.

Karot Firması isimli sayfamızı incelemek ister misiniz ?

Karot Firması, beton kesme ve delme işlemleri

Karot Firması başlığını ilgilendiren firmalar ve karot firmaları

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız

close
Whatsapp Destek